Basketbalistky Ružomberku prehrali s tureckým tímom Antakya 62:70

08.11.2012 Celý región

Ružomberok 8. novembra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok neuspeli ani v treťom vystúpení v H-skupine Európskeho pohára FIBA, keď vo štvrtok prehrali v Koniarni s tureckým tímom Antakya Belediyesi Genclik 62:70.

Zverenky trénera Štefana Sviteka po polčase prehrávali 29:31, v druhom dejstve sa síce dostali na chvíľu do vedenia 47:41, ale pokazili záver.

V úvodnom dueli prehrali Ružomberčanky s litovským Kibirkstisom Vilnius 54:59, následne podľahli na palubovke favorizovaného izraelského družstva Elitzur Ramla 70:77. Izraelský víťaz súťaže z roku 2011 sa však medzi časom pre finančné problémy z tohto ročníka odhlásil a FIBA jeho výsledky v skupine anulovala.

Po úvode, ktorý charakterizovali mnohé nepresnosti, Ružomberok v 9. minúte odskočil o šesť bodov – 15:9. Rovnaký rozdiel svietil na tabuli aj na začiatku druhej štvrtiny – 17:11. Lenže potom sa domácim dievčatám prestalo strelecky dariť a v 19. minúte prehrávali 27:31. V 27. min. Ružomberok viedol 44:38. Pred závrečnou štvrtinou bol stav 48:48. Liptáčkam nevyšla prvá polovica záverečnej štvrtiny a v 35. minúte prehrávali 52:61 a bolo rozhodnuté.

Štefan Svitek, tréner Ružomberka: "O výsledku rozhodlo viac skúseností súpera. Keď sa pozrieme na štatistiky, takmer vo všetkých ukazovateľoch bolo stretnutie vyrovnané. Keď im začínalo zatekať do topánok, vždy pridali nejaké body tým, že využili svoje prednosti. Nás trochu mrzí, že sme nevedeli pokryť ich najlepšiu strelkyňu Andersonovú, že sme jej dali príliš veľa priestoru."